طرز تهیه صدف های خامه ای با تن ماهی و اسفناج  ، صدف های خامه ای با تن ماهی و اسفناج جزو غذاهایی است که دستور پخت آن را در این مقاله برایتان توضیح می دهیم .


مواد لازم :


روغن زیتون : 3 قاشق غذاخوری
پیاز : 1 عدد
آرد : 4/1 پیمانه
شیر : 4 پیمانه پر چرب
نان همبرگر : 1 عدد
پنیر پارمزان : 4/1 پیمانه
ادویه ایتالیایی : 2/1 قاشق چایخوری
فلفل قرمز : 2/1 قاشق چایخوری
اسفناج : 300 گرم
تن ماهی : 350 گرم
پاستا : 20 عدد بزرگ


طرز تهیه :


دمای فر را از قبل بر 190 درجه سانتی گراد تنظیم نمایید . برای تهیه سس داخل یک قابلمه کوچکی روغن زیتون را با حرارت متوسط رو به بالا داغ نمایید . پیاز ها را اضافه کرده و به مدت 6 دقیقه آن ها را تفت دهید تا نرم شوند . بعد آرد را اضافه کنید و به مدت 1 دقیقه تفت دهید . بعد کم کم شیر را اضافه کنید . به صورت دائم مواد را هم بزنید . شیر را تقریبا 3 دقیقه تا زمانی که مقداری غلیظ شود و شروع به حباب زدن نماید . بر روی حرارت قرار دهید . روی آن نمک و فلفل به میزان دلخواه بپاشید . صبر کنید تا سس خنک شود . نان همبرگر ، پنیر پارمزان ، ادویه ایتالیایی و فلفل قرمز را باهم مخلوط کنید و داخل غذاساز بریزید . تا به صورت خرده های بزرگ نان در بیایند . مقداری از این مواد را داخل یک کاسه بزرگ بریزید و و بعد با اسفناج ، تن ماهی و کمی از سس مخلوط نمایید و روی آن ها کمی فلفل و نمک بزنید . هر پاستای صدفی را 2 قاشق غذاخوری پر از مخلوط اسفناج پر نمایید و در ظرف پیرکس و یا قالب های فر بچینید . باقی مانده ی سس و مخلوط خرده های نان را بر روی پاستا ها ریخته و داخل فر قرار دهید و حدود 20 دقیقه تا وقتی که سس شروع به حباب زدن نماید و نان ها طلایی شدند ، آن را بپزید .
این غذا را می توانید با سالاد میل کنید . با ترکیب یک قاشق غذاخوری روغن زیتون ، نصف قاشق غذاخوری شکر و یک چهارم قاشق غذاخوری ادویه ایتالیایی را با هم مخلوط کنید . این مواد را با کاهو پیچ خرد شده و یک عدد گوجه خرد شده ترکیب کنید و این سالاد را با این غذا میل کنید و لذت ببرید .