در طراحی داخلی سالن زیبایی به چه نکاتی باید توجه کرد

در طراحی داخلی سالن زیبایی به چه نکاتی باید توجه کرد، طراحی داخلی سالن زیبایی یا آرایشگاه زنانه نقش به سزایی در جلب مشتری و پیشرفت کاری شما دارد. چرا که چنانچه سالن زیبایی مورد پسند مشتری قرار گیرد، در ایجاد رضایت و جذب او موثر خواهد بود. علاوه بر این از آن جایی که سالن های زیبایی قسمت های مختلفی را شامل می شوند، طراحی و تجهیز هر بخش بایستی بر اساس اصول خاصی باشد تا موجبات رضایت و آرامش مشتریان خاص آن بخش ها را فراهم آورد. با ما همراه باشید تا بیشتر با طراحی داخلی سالن زیبایی بانوان آشنا شوید.

نکاتی در مورد طراحی داخلی سالن زیبایی

تعیین سبک طراحی سالن

اگر شما هم قصد دارید تا به زودی یک سالن زیبایی راه اندازی کنید توجه به استفاده ی بهینه از فضا به کمک چیدمان و طراحی مناسب مهم ترین نکته ای است که بایستی به آن توجه نمایید. برای طراحی دکوراسیون یک سالن زیبایی توجه کنید که شما می توانید از میان دو نوع سبک کلاسیک و مدرن، یکی را برگزیده و سپس مابقی پارامتر ها را براساس آن تنظیم کنید.

انتخاب طرح و رنگ مناسب

این موضوع را باور داشته باشید که ترکیب رنگ ها چنانچه صحیح و با رعایت اصول انجام شود، شاهکار می کنند. به طور مثال رنگ های تیره فضا را کوچک تر نشان می دهند و رنگ های روشن فضا را بزرگ تر و دلباز تر جلوه می دهند. همچنین چنانچه قصد دارید تا تمیزی و زیبایی را به ذهن مخاطب خود وارد کنید بهتر است از رنگ های ملایم و روشن استفاده کرده و با ترکیب رنگ های دیگر با آن، یک سالن آرایشی زیبا و حرفه ای بسازید.

نورپردازی سالن

از آن جایی که در سالن های زیبایی معمولا به تعداد زیاد آینه وجود دارد بنابراین نورپردازی مناسب می تواند سالن را به زیبایی هر چه تمام تر برای مشتریان به تماشا بگذارد. انعکاس نور در آینه خصوصا در محیط های تاریک و یا سالن هایی که در زیرزمین ساختمان ها واقع شده اند می تواند علاوه بر تامین روشنایی محیط، بسیار زیبا و چشم نواز باشد.

وسایل و تجهیزات

سالن زیبایی معمولا از قسمت های مختلف ماساژ، پدیکور، مانیکور، میکاپ و … تشکیل شده است که وسایل و تجهیزات از جمله صندلی های مخصوص و آینه های کوتاه و بلند بایستی به درستی انتخاب شوند تا بتوانند بر زیبایی فضا بیفزایند. همچنین میز مدیریت و صندلی های انتظار نیز بایستی راحت و نرم انتخاب شوند تا بتوانند به محیط علاوه بر راحتی، زیبایی نیز ببخشند.

تزئینات سالن

تزئینات نیز از دیگر قسمت های طراحی داخلی سالن زیبایی است که بایستی به دقت انتخاب شوند. آبنما ، دیوار سبز از مهم ترین المان های اسنفاده شده در سالن های زیبایی در سال های اخیر هستند. همچنین باکس های بزرگ و کوچک، گلدان های زیباو برچسب های مختلف با موضوعات مرتبط با سالن زیبایی گزینه های مناسبی برای یک طراحی حرفه ای می باشند.