آشپزی ایرانی
آشپزی ایرانی

آشپزی ایرانی ، به علت دارا بودن طیف بزرگی از سنت های آشپزی ایرانی ، غذا در ایران خیلی گوناگون است . با این وجود یک حقیقت است که غذای ایرانی سالم و مغذی می باشد . برای لذت بردن از غذای حقیقی ایرانی ، باید که در یک خانه ایرانی باشید .

علت این امر این می باشد که بسیاری از رستوران ها در ایران مواد غذایی را که به انواع گوناگون کباب محدود می کنند و  تنوع بسیار محدودی موجود است . در دنیای امروز شما می توانید طیف بسیار بزرگی از غذاها را همانند خیلی از کشورهای جهان ، در ایران پیدا نمایید . خیلی از غذاهای سنتی ایرانی همانند چلوکباب (کباب و برنج) ، هر غذای غربی و همینطور غذاهای هند ، چینی ، کره ای … وجود دارد . و در واقع پیتزا و همبرگر می توانند در هر جایی یافت شوند .

برنج و نان جزو غذاهای اصلی ایرانیان محسوب می شوند که با غذاهای گوشتی و سبزیجات همراه با گیاهان گوناگون و ماست خورده می شود . به وسیله گیاهان ، ادویه جات ، ترشی جات و میوه ها غذاها طعم دار می شوند . همانند یک توصیف کلی ، آشپزی ایرانی سالم ، ساده و بسیار گوناگون است .


آشپزی ایرانی چگونه است؟

 

برنج یک عضو اصلی و مهم از هر وعده غذایی ایرانی می باشد و زیباترین انواع وعده های غذایی برنج در ایران پیدا می شود . آماده سازی برنج در واقعیت یک هنر غذا در ایران است و در مقایسه با بیشتر کشورها خیلی گوناگون است . تنوع این هنر غذایی ایران دارای تهیه برنج در کل یک دوره زمانی ۲۴ ساعته ، جوشیدن ، بخار دادن ، پخت و پز با مواد اولیه گوناگون ، اضافه کردن زعفران ، انواع گیاهان ، ادویه ها و گوشت و … می باشد .


نوشیدنی در ایران :

نوشیدنی های غیر الکلی در ایران به شکل عادی در بطری ها و خیلی کم در کارتن موجود هستند . نوشیدنی ملی ایران چای است که بیشتر با یک مکعب شکر یا یکی از شیرینی های سنتی ایرانی همانند نقل یا پولکی به کار برده می شود . قهوه بعد از چایی در ایران اهمیت دارد .