عوامل موفقیت در رستوران داری
عوامل موفقیت در رستوران داری

عوامل موفقیت در رستوران داری، کسانی که می خواهند در رستوران داری موفق باشند باید سلیقه مشتری ها را بدانند و خدماتی متناسب با نیاز مشتری ارائه دهند.

سعی کنید مشتریان خود را بشناسید و تا حدی که امکان دارد خواسته های آنها را در نظر داشته باشید و از مشتریان خود نظر خواهی کنید و، برای از بین بردن نکات منفی و قدرت بخشیدن به نکات مثبت بکوشید.


برخی از عوامل اصلی موفقیت رستوران داری


1-محل رستوران از نظر اینکه چه نوع مشتریانی دارد باید قابل دسترسی باشد.
2-کیفیت لازم غذا را فراموش نکنید، میزان موفقیت شما با آخرین غذایی که سرو کرده اید سنجیده می شود.
3-برخورد خوب و جذاب داشته باشید زیرا هیچ کس به غذا خوردن در یک رستوران خالی علاقه ای ندارد.
4-درکار خود نظارت و مدیریت داشته باشید و درگیر کار شوید و رهبری کنید زیرا مالکیت بدون حضور موثر با شکست مواجه خواهد شد.
5-صورت غذا باید با توجه به مناسب ترین میزان سود طراحی شود.


برخی راهکارها برای جذب مشتریان بیشتر


1- ظاهر: تاثیر اول و ماندگارترین تاثیر ظاهر رستوران است و این امر فقط در رستوران ها صدق نمی کند و در دنیای تجارت هم همینظور است.


2- رفتار دوستانه: حرف های مردم خیلی سریع دهان به دهان پخش می شود و همه ی ما وقتی چیزی را می شنویم باور می کنیم پس، با مشتریان خود صحبت کنید و به آنها لبخند بزنید و سعی نکنید چیزی را به آنها تحمیل کنید.


3- قیمت ها: با داشتن تعداد محصولات بیشتر پایین بودن قیمت هایتان را جبران کنید البته توجه داشته باشید که کیفیت غذاهایتان کم نشود.


4- تبلیغات: خیلی مهم است که به روش های درست تبلیغ کنید تبلیغات روش های گوناگونی دارد مثل تبلیغات کلامی، اینترنت و... که با این کار مشتریان رستوران خود را افزایش می دهید.


نتیجه گیری


مدیر رستوران نباید بگذارد چربی غذاها یا هر گونه مواد مخرب باعث کثیف شدن منوی غذاها شود زیرا مشتریان از منوی کثیف نتیجه می گیرند که غذای شما هم مانند منو غیر سالم است.